Haber

Bolu’da Uyuşturucu Operasyonunda 5 Kilo Esrar Ele Geçirildi

Polis ekiplerinin BOLU’da düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 5 kilo esrarla yakalanan 2 şüphelinin verdiği ifadelerin ardından, Diyarbakır ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, Ö.Ç.’nin içinde bulunduğu aracın gizli kısımlarında 5 kilo 59 gram esrar ele geçirildi. (37) ve MG (38) arabayı kullanıyordu. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından ‘uyuşturucu madde ticareti’ suçundan nöbetçi mahkemeye sevk edildi. İNTİKAM. Denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılırken MG tutuklandı. Şüphelilerin verdiği sözler doğrultusunda polis soruşturmayı genişletti. Gruplar, Diyarbakır’daki uyuşturucu şebekesinden sorumlu MA (39) ve SE (27) ile uyuşturucuyu İstanbul’da teslim alacak olan HM’yi (27) yakalamak için eş zamanlı operasyon düzenledi.

Bolu Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, İstanbul Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü ve Diyarbakır Narkotik Kabahatler Şube Müdürlüğü tarafından eş zamanlı yürütülen operasyonda 3 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 kilo 198 gram bitkisel esrar, pres ve vakum makinesi ile elektronik tartı ele geçirildi. Şüphelilerden HM sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, MA ve SE tutuklandı.

haber-guzelyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu