Haber

Avcılar’da Silahlı Saldırı: Şans eseri yaralanan olmadı

AVCILAR’da 4 katlı apartmanın bahçe katındaki daireye silahlı saldırı düzenlendi. Kurşunlar koltuklara isabet ederken şans eseri evdeki 5 kişi yaralanmadı. Dairede yaşayanlar, saldırının alacaklı anlaşmazlığı nedeniyle yakınları tarafından gerçekleştirildiğini öne sürdü.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki 4 katlı apartmanın bahçe katında bulunan daireye saat 01.30 sıralarında silahlı saldırı düzenlendi. Bir araba konutun yanına geldi ve iki şüpheli silahla iki el ateş etti. Daha sonra olay yerinden kaçtılar. Mermiler konuttaki iki koltuğa isabet ederken, konuttaki 5 kişi yara almadan kurtuldu. Paniğe kapılan 5 kişi bir süre banyoda saklandı. Sesleri duyan komşuların ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Ekipler inceleme başlatırken, olay yeri inceleme grubu da inceleme yaptı.

Saldırının yaşandığı evde oturan Berat Oğur, vurulan odanın yanında uyumaya hazırlanırken iki el silah sesi duyduğunu, ateş eden iki kişiden birinin Yunus K. olduğunu iddia etti. onun akrabaları. Oğur, saldırganlardan birinin gülerek “Haydi gidelim, yeter” dediğini savundu. “Olayın sebebi küçük bir borç-kredi meselesi. Bin liralık borç meselesi. Borcu olan onlar, yine kurşunu yiyen biziz. Tehdit mesajları da var. Bizim düşmanlığımız yok. dedi.

Mermilerden birinin isabet ettiği pencerenin önünde babaannelerinin uyuduğunu, başına bir şey gelir diye korktuklarını belirten ablası Derya Oğur, “Saldırıdan sonra eve giremedik. Psikolojimiz bozuldu. . Evde kalmayı düşünmüyoruz. Bize 2 kurşun sıktılar ama korkuttular. 5 kişi korkudan tuvalete girdi. Arayacaktık korkudan numarasını unuttuk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu